İstanbullu Gelin

İstanbullu Gelin
Dizi Türü:Aşk
Yapımcı:O3 Medya, Onur Güvenatam
Yönetmen:Zeynep Günay Tan, Deniz Koloş
Senarist:Ali Aydın
Oyuncular:Özcan Deniz -> Faruk
Aslı Enver -> Süreyya
İpek Bilgin -> Esma
Kanal:Star TV
Link:startv.com.tr/dizi/istanbullu-
Puan:
7.3 / 10 | Oy: 3385 | Yorum: 1679
İstanbullu Gelin Rating
16-11-201864.73
09-11-201874.53
02-11-201864.35
26-10-2018104.19
Oy Dağılımı
Düzenle: AnketYarışmaTest
En İyi Diziler Tüm Diziler
Takip Listeme Ekle

Oy Ver

7.3
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel

Yorum Yaz

İstanbullu Gelin Oyuncuları

Özcan Deniz (Faruk), Aslı Enver (Süreyya), İpek Bilgin (Esma), Salih Bademci (Fikret), Fırat Tanış (Adem), Güven Murat Akpınar (Osman), Berkay Hardal (Murat), Neslihan Yeldan (Senem), Dilara Aksüyek (İpek), Nergis Çorakçı (Kıymet), Pelinsu Pir (Nurgül), Eren Balkan (Gülistan), Ahmet Sabri Özmener (Mustafa), Muharrem Türkseven (Nazif), Hakan Altıner (Şahap), Nilay Erdönmez (Asiye), Hira Koyuncuoğlu (Bade), Fatih Koyunoğlu (Akif)

İstanbullu Gelin Özeti

Star TV’nin yeni dizisi olan İstanbullu Gelin izleyenlere efsane olan Asmalı Konak benzeri bir hikaye sunuyor. Başrollerinde Özcan Deniz ve Aslı Enver’in yer aldığı dizide Bursalı bir zengine aşık olarak Bursa’da bir konağa yerleşen İstanbullu Süreyya’nın hikayesi anlatılıyor.

İstanbullu Gelin Yorumları

<< önceki 1527 yorumu göster
İstanbullu Gelin Yorum hazir güneş eline valizi alıp gitmişken, nasıl ki güneş ile ademi bir mantığa büründürüp yaklaştirdiniz şimdi de ayırın..

27-04-2019 09:18 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum nazif karekteri dizinin neşesi. kesinlikle diziden ayrılmaması gerekir.nazif’siz istanbullu gelin olamaaaz.

27-04-2019 13:34 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum başından beri yorumlayarak beğeniyle izlediğimiz filmde güneş karakterinin film ile fazlaca bütünleşmediğini düşünmekteyiz. bu meyanda, hiç bir birey, diğer bir bireye dayak ve benzeri şiddet uygulama hakkına sahip değildir, eşler kanunlar karşısında eşit haklara sahip olup, evlilikler sevgi, saygı, karşılıklı fedakarlık esaslarına dayanır; filmdeki dilara, düğün gününden başlayarak adem'den kötü söz, davranış ve hatta adem'in annesinin de şahit olduğu dayak şeklinde şiddet görmüştür, bütün bunlar büyük bir esefle kınanmaktadır. tabiatıyla filmdeki adem doğuştan itibaren çok ciddi talihsizlikler ve büyük travmalar yaşamış, beraberinde ruhsal durumu bozulmuştur, ancak bu durumu filmdeki dilara'yı dövmesine, sert davranmasına yetki vermez, bunu yapmaya hakkı da yoktur, buna bağlı olarak kanunen resmen suç işlemiştir, ayrıca adem'in bu durumuna ne yazık ki katlanan dilara, onu tedavi için bir pskiatr'a yönlendirmiş, hatta bu konuda israr etmiştir. bütün bu yaşananlardan sonra dilara bebeğini dünyaya getirirken hem bebek, hem de kendisinin ona bir şans daha vermesinin belki iyi olacağını düşünmüştür. bu arada yaşananlar ve güneş durumu ortada. en son faruk'un restoranında dilara, mert, adem ve güneş karşılaşması hoş ve uygun olmamıştır, nitekim adem'in mert'e karşı hasmane yaklaşımı, hala dilara'yı sahiplenme, kıskanma içgüdüsü olabileceğini göstermiştir. diğer taraftan dilara, mert ile adem güneş ile resmen evlenmeleri sonrası arada olan umut bebek ve ileri tarihlerde umut'un okul, evlilik gibi durumları sebebiyle medenice karşılaşmaları elzemdir, ancak şuanda daha resmen evli olmaya bu çiftlerin karşılaşmaları uygun olmamıştır. bu arada adem'in hala insan ilişkilerinde hala sağlıklı kararlar alamadığı, duygularına gem vurmadığı görülmektedir, dilara, güneş veya bir başkasıyla beraber olmaya hazır olmadığı anlaşılmaktadır, ancak insan sevgisi kavramını, baba olmasıyla birlikte boran ailesi ile birlikte yaşayarak öğrenmektedir. filmi büyük bir beğeniyle izliyoruz; davranış ve insan pskolojisini anlama, analiz yapma bakımından son derece faydalı görmekteyiz, çok teşekkürler.

27-04-2019 13:49 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum asli enver bazen devlesirken bazen ise elini kolunu nereye koyacagini bilemiyor gibi oynamaya utaniyor gibi hissetiriyor

27-04-2019 14:25 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum fikret ipek'i bu kadar çok seviyordu madem esra ile niye aldattı? ipek de elinden kaçırınca anladı kocasının kymetini. saçmalığın daniskası bunlar!

27-04-2019 21:16 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum istanbullu gelin gibi 3 sezondur ilgiyle izlenen bir dizinin finale yakın bir zamanda nazif karakterine böyle bir son bulması çok kötü bir seçenek olacaktır. aile değerlerine önem veren, çeşitli badireleri en güzel şekilde tatlıya bağlayabilen bir dizinin finaline, bu şekilde acı ve üzüntü verecek bir olay hiç yakışmayacaktır. böyle bir sahne olursa akıllarda yalnızca bu talihsiz olay kalacaktır diye düşünüyorum. bu konuda senaristten, bu hatadan dönmesi ve bir şekilde nazif karakterini kurtarmasını rica ediyoruz. lütfen, lütfen, lütfen... yıllardır bekledikleri haberi sonunda onlara vermişken doğmamış çocuğuna, o aileye hizmet etmiş o güzelim aileye böyle bir sonu reva görmeyin... nazif yaşasın, istanbullu gelin mutlu son bulsun. senarist lütfen!...

27-04-2019 21:38 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum senarist son sahneyi saçmalamış.esmanın aklı gidip geliyor evde tek başına kalması hata! nazif de pek akıllı sayılmaz onunla dışarda ne işi var? esmanın yanında aklı başında birisi olmalı garip faruk osman vs. nazife bişey olmayacak bence kurtulacaktır.

28-04-2019 16:18 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum adem’in agresif kişilikten kurtulması ve kardeşleriyle iyi ilişkiler kurmasında almış olduğu pskolojik destekle birlikte güneş’in de büyük etkisi olmuştur.çünkü güneş’in geçmiş hayatı da adem’in hayatı gibi olumsuzluklarla geçmiş o yüzden adem’le nasıl ilişki kurması gerektiğini çok iyi biliyor.ve adem’i yönlendiriyor.fiziksel olarak da adem ve güneş birbirlerine çok yakıştı.mert karekteri ise çok sıcak kanlı ve dilara’yla birbirlerine çok yakıştılar.hem fiziksel hem de kültürel bakımdan çok uyumlu ve insana pozitif enerji aktaran bir çift oldular.

28-04-2019 18:41 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum güneş'e bağlı olduğu ifade edilen filmdeki adem'in, faruk'un restoranında dilara yanında olduğu halde mert'e hakaretvari tavır sergilemesinin nedeni ne olabilir? sakın dilara'yı kıskanmış olmasın !! madem ki güneş'e kayıtsız şartsız bağlı bir adem mevcut, o takdirde restoranda da dilara ve mert'e karşı kayıtsız kalıp normal davranırdı; adem henüz ne istediğini tam olarak bilmiyor, aldığı terapilerin hiç şüphesiz faydası olmuştur, ancak henüz yeterli olmadığı anlaşılıyor; güneş, faruk'un restoranına girmeme konusunda israrcı olduğu halde adem, sırf mert'e karşı hasmane tutum sergilemek için oraya girmiş, hatta şirkette yabancılarla iş görüşmesini unutacak kadar kendisini kaybetmiştir, nitekim meseleyi anlayan güneş, adem'den ayrılma teşebbüsünde bulunmuştur. adem'in şuan için ne dilara ne de güneş veya bir başkasıyla mutlu bir evlilik yapabilecek durumda olmadığı, daha tedavilere devam etmesi, şimdilik tamamen çocuğuna, işine, boran ailesine odaklanması gerektiği anlaşılıyor, zaman içerisinde, güneş, dilara veya bir başkası ile mutlu olabilir. diğer taraftan hep odak noktası adem olmamalı, olaylar hep onun cephesinden düşünülmemeli, dilara'nın yaşadıkları, adem tarafından gördüğü şiddet üzerinde de bakış açısı sergilenmeli, nitekim, evlilik karşılıklı sevgi, saygı, fedakarlık esasına dayanır. filmdeki güneş konusu, başından yanlıştı, evli ve bebek bekleyen boşanma aşamasında olsa dahi, evli çiftlerin arasında bulunmak hem hukuken, hem de etik değerler bakımından kabul edilemez, tabiatıyla adem'in de yaklaşımıyla güneş beraberliği başlamıştır, ancak adem o tarihte olduğu gibi şuanda da ne istediği bilmiyor, karmaşık duygular içerisinde olduğu dilara'yı hala kıskandığı, ancak güneş'i de bırakmak istemediği görülüyor, bu arada oğlu umut'un da kendi çocukluğu gibi olabileceği endişesini belirtse de dilara'yı bir başkasıyla paylaşmak istemediğini açıkça gösteriyor, güneş'i de kaybetmek istemediği ortada, netice olarak adem'in, ne istediğini henüz bilmediği anlaşılıyor. terapilere devam etmesinde fayda görülmektedir. dizi filmi beğenerek izlemeye devam ediyoruz.

29-04-2019 15:38 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum berbat bir dizi, kişiler ön planda, şişkin egolar ve agresif tepkiler...

30-04-2019 14:38 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum berbat yorumculara inat harikulâde bir dizi❣

02-05-2019 01:32 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum merhaba tv başında vaktimi asla geçirmem hayatım pc veb cep telefonu inanın 3 defa ilk bölümünden başlayarak izledim.sıkılmadan izlediğim bir dizi son beş bölüm yazması bile itici geliyor bana devam etse bir aksiyon olmazsa bile izlerim gülmek eylenemk yetiyor.

02-05-2019 15:00 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum iyice saçmaladınız.adamın 11 yıl sonra çocuğu olcak .siz adamı yakıyorsunuz
zbari çocuğunun doğduğunu görseydi.

03-05-2019 13:22 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum seyircinin yorumunu dikkate almanızı ve artık dilara yı başkasının evinde kalan gariban bir anne görünumünden çıkarmanızı bekliyoruz.zengin ve artist görünümündeki güneşi odak olmaktan çıkarın

03-05-2019 20:43 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum güneşi nihayet uzaklaştırdınız diziden çok şükür,inşallah ademle güneşi tekrar birleştirmek gibi bir hata yapmazsınız...

03-05-2019 22:44 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum ne güneş ne de dilara adem en kötü geçmişe sahip cocugunun her aninataniklik etmeyi hakkediyor o yüzden senarist dilarayla birleştir. en azından o adamın da ruhu huzur bulsun.

04-05-2019 00:27 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum esma hanımın adem'e yaklaşımı, anaç, insani ve olgun bir hanımefendiye yakışır tarzdandı. dilara'nın, adem'in hayatından çıkması, adem açısından büyük bir kayıptır, kimi, neyi kaybettiğini zamanla anlayacaktır; dilara, ne istediğini bilen, olgun, fedakar ve daha bir çok hasletleri olan bir kişilik sergilemektedir, karşılaştığı yeni partneri mert'in durumu ise zamanla anlaşılacaktır. diğer taraftan boran ailesinin adem'e yaklaşımı, adem'in de onlarla diyaloğu çok olumlu bulunmaktadır. beğeniyle izlemeye devam ediyoruz, çok teşekkürler.

04-05-2019 12:11 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum çok ağlatıyor beni bu dizi gözyaşlarımı tutamıyorum evet tabi ki birçok güzel dizi var seyrediliyor ama istanbullu gelin mutlaka izlenmesi gereken bir dizi her anı insana muhteşem dedirtiyor reytingler mi hiç önemli değil önemli olan gerçekte ne olduğu çizgisi aklı duygusu izleyene neler verdiği ilişkilerin çarpıcı boyutları aman allahım bir insan böyle düşünüp böyle kusursuz mu ifade eder dedirtmesi...

04-05-2019 14:52 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum mert için samimi bulmuyorum. çocuğu olan bir insan bu kadar hızlı sevgili bulmaz. adem'e güneş ne kadar samimiyetsiz ise mertle dilarada o kadar samimiyetsiz geliyor. dizi biterken bütün çiftler bir arada coluk çocuk senarist ademi boynu bükük bırakma. çocukluğunda yaşadığı travmaları unutma.

04-05-2019 22:31 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum dilara ile ademi birleştirmek bir entrikaya bakar herkesi birleştirdin adem de oğluyla birlikte aynı evde olsun.
senarist mutlu son istiyoruz 11 37 size kesinlikle katılıyorum.

05-05-2019 14:39 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum ademi güneşe dilarayı merte yedirmeyin senatisttt

07-05-2019 02:58 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum çok güzel bir dizi inşallah mutlu sonla biter

07-05-2019 12:26 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum ipek'in değişimi çok yapmacık geliyor. bir de fikret'in
abartılı hareketleri çok şımarıkça ve suni.
ipek-fikret samimiyeti de abartılı. soğuk başlayan evlilik 2 çocuktan sonra birden tutkulu bir ilişkiye dönüştü. çok gerçek dışı.

07-05-2019 22:28 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum katiliyorum 22.28
bana da gercekci gelmiyor o hissi alamiyorum.
gunes karakterini canlandiran oyuncuyu cok begeniyorum ama bu dizinin icine konduramadim ... hazir gitmisken gunes lutfen dondurmeyin.. adem ve gunes birlikteligini hazmedemiyorum
ayrica ne sacmaliktir umut bebekle mertin birada olmasina katlanamiyorum diyen adem ne bekliyor du dilara ile bosanirken ustelik te dilara evliliklerini kurtarmaya calismak isterken gunesle onu aldatirken ne bekliyordu cok cok sevdigim ve tek izledigim.dizide ben artik ademi ve gunesi izlemek istemiyorum ki sayin senarist
fikret te zamaninda ben esraya asigim ipekten nefret ediyorum diye cemkirirken birden fikret ipek tutkulu ask oldu keske dilara ve gunes de yeniden bir arada olabilseydi ... adem dilaraya cok cok haksizliklar yapti .. ve hicbirsekilde de telafi etmedi..

10-05-2019 09:33 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum ohh ohh dilara güneş kanka oldular en sevdiğim dizi biteceğine çok üzülüyorum ama herkesi birleştirdin barıştırdın fikret ile ipek bile adem ile güneş niye düzelemedi?barıştırılmadı ??bu ısrar niye ?manasız ...bilemedim🤷‍♀️burası olmadı oturmadı güneş karekteri gitmedi maalesef oyuncu müthiş ama bu şekilde olmamalıydı dizide verilen mesajı doğru bulmuyorum.etik değil

10-05-2019 23:25 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum garip boranlatın hayatına girdiğinden beri hep ötelendi. kimse onun ne hissettiğini düşünmedi. hep esma. oysa yarım kalmış kimseye ihanet edilmeden ikinci bir şanstı onunki. hep alttan aldı. ama onunda bir kalbi vardı. senarist bu kadar güzel bir karektere kıymak yerine başka karektetleri başka şekilde çıkarsaydın.

11-05-2019 01:39 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum yapılan büyük kötülüklere rağmen bireylerin affetmeleri, tekrar diyalog içerisine girmeleri büyük erdemliktir, örneğin süreyya'nın teyzesi senem ile esma hanım ve oğulların adem ile diyalog kurmaları, esma hanımın senem'i affetmesi çok önemli, bu tolerans ve olumlu davranışları herkes sergilemeyebilir, örnek bir tutum. dilara her zaman ki olgunluğunu gösterdi. beğenerek izliyoruz, sonsuz teşekkürler.

11-05-2019 13:36 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum adem ve dilaranın birleşmesi gerekirdi. o modernlik ne öyle eski eşler yeni sevgililer bana tuhaf geldi.

12-05-2019 07:44 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum cuma günü yayınlanan bölüm çok etkileyici sahnelerle doluydu özellikle esma sultan’ın oğullarıyla fotoğraf çektirirken adem’i çağırması ve fotoğraf karesine dahil etmesi çok etkileyiciydi.toplum olarak mutlu ve sağlam aile bağlarına o kadar hasret kaldıkki dizideki sahneleri izlerken duygu dolu saatler yaşadık.senarist ve yapımcıya çok teşekkürler.

12-05-2019 16:35 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum bizim nesebimiz eski eşleri ve nikahsız gayrimeşru ilişkileri onaylayacak kadar geniş değil. güzelim aile dizisine uymayan sahneler de hiç hoş değildi.

12-05-2019 23:40 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum son bölümler fazla cıvık oldu

13-05-2019 02:19 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum galıp amcamdan ne ıstedınız ben en çok esma galip askını hayranlıkla ızler olmuştum fıkretın sahte cıvık hareketleri abartıya kaçtı bıttıgı ıcın uzuldugum bır dızı ama rn azından tadında kalması rn guzelı olacak tabı sureyyayı esmanın katılı ılan etmezsenız yenı sezonun basında gösterilen uzaylı goruntulere yer vermezsenoz

15-05-2019 02:18 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum çok büyük beğeniyle izlediğimiz diz filmdeki eski eşler, nikahsız gayrimeşru arkadaşlıklar hiç hoş değil, bu diziye yakışmadı, bunların normal görülmemesini dileriz, nitekim bizim kültürümüz, hasletlerimiz çok güzel ve yerinde, tabii ki insan beğenmediği, hoşlanmadığı birisiyle zorala evlendirilmemeli, ancak filmde ki güneş, adem ve dilara, mert durumları da yakışıksız, abartılı.

15-05-2019 13:25 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum son üç bölüm kalmış garip niye ölüyor ki çok saçma!

15-05-2019 22:51 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum çok ağladım çokkk gerçekten taaa damardan etkiledi böyle bir adam ölmemeliydi bence ya

16-05-2019 00:34 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum başından beri çok büyük bir beğeniyle izledik, her ne kadar adem-güneş, dilara-mert beraberliğini yakışıksız bulsak da bu dizi film hayattan bir kesit sunmuştur; sevinçler, üzüntüler, mutluluklar, başarılar, başarısızlıklar, kötülükler, hırslar, çekememezlikler daha birçok duygu, düşünce, davranış ortaya koymuştur. garip beyin vefatı gerçekten çok hazin olmuş; gençlik yıllarında birbirleriyle evlenememiş, daha sonra tesadüf sonucu karşılaşıp yaşlanınca evlenmiş bir çiftin, tam mutlu olacaklarını, biraz daha birlikte yaşlanmalarını seyredecekken bu vefat olayı da hayatın bir gerçeği, acı gerçeği. bir varmış, bir yokmuş !! şu kısacık hayat hikayesinde bizim anlamadığımız: mutluluk, huzur dururken çocuklara, bayanlara taciz, tecavüz, şiddet neden?? !! neden bazı insanlar bu kabil kötülükler yapar?? bunları yapan insan kendine hakim değilse bunu yolu filmdeki şiddet gösteren adem örneği gibi pskiatr, pskologlara neden başvurmaz?? bu filmler birer örnek, kıssadan hisse alınmalıdır. hayatın kısa olduğunun herkes bilincinde olmalıdır. filmde her yönüyle mükemmel insan profili çizmiş, örnek insan garip bey de hayatın bu gerçeğini ortaya koymuştur.

16-05-2019 15:31 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum çok sevdiğim bir diziydi şu son üç bölümde bari mert ve güneşi göstermeyin irrite oldum özgür ve okan gitti ne olur bunlarda gitsin

16-05-2019 22:33 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum onarilamaz fikret ipek iliskisi bile onarilmakla kalmadi abartildi bile adem ve gunes teki bu israr nedendi ? pekala adem ve dilara duzeltilebilinirdi aralari...

17-05-2019 21:13 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum sevgili tamer leven't e allah saglikla , uzunnn omurler versin ...

17-05-2019 21:51 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum son bolumlerden birinde garip bey ve fikret tv de bir haber izlemislerdi .. is adamini dolandiran birinin resmini gorduler ve fikret garip beye bu is adamini ziyaret edelim tarzi diyaloglar oldu bu resmi gosterilen dolandirici kismi neydi ??? boyle bir gosterim yapildigina gore vardi bir sebeb

17-05-2019 21:59 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum değerli aktör tamer levent beye "istanbullu gelin" de sahnelediği başarılı oyundan dolayı sonsuz teşekkürler. kendileri her zaman takdirle karşıladığımız bir aktördür.

18-05-2019 00:57 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum son bolumler niye hala murat karakteri 1 bolum de olsa diziye konuk olamiyor aile cok fazla sey yasiyor ama en kucuk ogul ortalarda hic yok , bence olmaliydi en azindan karakteri canlandiran oyuncu gelmek istemiyorsa baska da bir oyuncu murat rolunu canlandirabilirdi... istanbullu gelin tek ve cok severek izledigim diziydi ama gonlum hep ademle dilara nin barismasindan yanaydi olmadi senarist malesef bu yonde kullanmadi tercihini ama su da bir gercek ki bizim toplumuzda eski eslerin kanka olduguna hic tanik olmadim dilara ve gunesin kankaligi fazlaca abartiya kacti.. gunes ve adem birlikteligini hic sevmedim.. gunes karakterini ne kadar melek gibi sunsa da senarist bizlere haz alamadim asla oyuncudan degil oyuncu cok hos canlandirdigi karaketere benim yorumum... gunes esma hanima ulfeti skayet etti ve hic.adini anmadi oysaki bugun ki konumunu ve servetini ulfet hanima borclu iken.. bu kisimda ilginc dogrusu.. fikret ve ipegin barismasi tamam a ma nasil yapsak da abartsak diye mi surekli birbirlerine sariliyorlar orayi anlayamiyorum... dizi harikaydi oyuncular da ama goze batan abartilar yok muydu vardi... yine de tum ekibe cumalarimiza konuk oldugu icin tesekkurler... keske gunes karakterinde israr edilmeseydi de yazacagim bitirecegim
... sevgiler :d

18-05-2019 09:56 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum esmayla garibin gençliğini oynayanlar çok tatlı ikisi bir dizide oynamalı eski zaman dizisi aşk lı meşkli vurdulu kırdılı dizilerden bıktı millet istanbullu gelin kült bir dizi her zaman hatırlanır herkes çok iyi

18-05-2019 12:22 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum adem güneşle evlendi artık daha ne saçmalıyorsunuz? dilara da mertle olacak herkes kendi yolunu seçti.

18-05-2019 14:18 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum çocuk esirgeme kurumu güneşe nasıl çocuk veriyor hayret. senarist keşke ademle evlendirmek için başka bir bahane bulsaydı.

18-05-2019 21:54 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum sacmalama degil bence sayin 14.18 burada herkes yorumda bulunyor diziyle ilgili dusuncelerini paylasiyor sacmalamiyor... !!! senarist tercihini gunes ten yana yapmistir bu zaten goruluyor ama bende bircok yorumcuya katiliyorum gonul boyle olsun istemezdi ... ademin gordugu ruya gercek olsun dilara ve adem olsun isterdi ama olmadi sayin senarist istemedi ... noktayi koymak icinde sanirim yorumlara gunes ve ademi evlendirdi..
son olarak kesinlikle murat karakteri son bolumlerde olmali artik ...

19-05-2019 00:04 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum fikret karakteri fazla cıvıklaştı. abartılı davranışları çok suni.
ipek ise... o burnu havada kız nasıl bu hale dönüştü? o da abartı. suni...

20-05-2019 00:00 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum diziyi anneler gününün mutlu sahnesiyle bitirmeliydiler. sonrası zaten tahmin ediliyor. olumsuz acıklı sahneleri seyircinin gözüne sokmak hoş olmadı. akıllarda mutluluk yerine mutsuzluk kalmamalı

20-05-2019 12:56 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum senarist seyirciye dedi ki kadın dayak yer pskolojik şiddet görür bütün bunları yaşayan kadın adamı düzeltmek için mücadele eder. ama erkek hiç birşey yokmuş gibi başka kadınla hemen başka bir yola girer. dilara çok uğraştı birazda toplumsal mesaj için ademi de uğraştırsaydı. pamuklara sarana kadar.

21-05-2019 01:38 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum en büyük eğlencesi tv de dizi izlemek olan bu toplumu böyle böyle bozdunuz yazıklar olsun size
aldatmayı ahlaksızlığı entrikayı normslleştirdiniz

21-05-2019 14:15 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum sureyyay katin yapmayin se.arist duyun sesimizi lutfen.

22-05-2019 17:06 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum süreyya esma yı öldürürse bu zamana kadar filmin verdiği mesaj yerle yeksan olacak mesaj neydi bana göre sevgiydi. anlayıştı, hoşgörüydü sadakattı bağlılıktı, vs. tüh dedirtecek boşa zaman harcamışım izlemişim demek istemiyorum

23-05-2019 02:19 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum hep başını ıyı başlarlar sonunu bozarlar sureya zaten yetım buyumus bırı sımdıde kaynanasının katılı olucak sacmaladılar ölucekse barı ecelıylen yapın

23-05-2019 10:55 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum esmayı gelinine öldüttürün ki piyasaya hastaydı kendi istedi bende acıdım öldürdüm diyen yeni katiller türesin. aman güzel örnek vermeyin. toplum düzrlirde sonra.

23-05-2019 13:26 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum bir siteye ilk defa yorum yazıyorum. dayanamadım saçmalığa artık. hepimizin hayatinda bir şekilde karşılaştığı, olumlu olumsuz örnekleri bizlere yasattiniz. çoğunda kendimizi bulduk yeri geldi ağladık yeri geldi güldük. mutluluk gibi ani ölümlerinde hayatta var olduğunu hatırladık. ama geçen bölümdeki "beni öldür " mesajını hangi mantıkla verdiniz. acıyıp öldürmek nedir, ya...bu düşünce...korkunç...verilen mesaj felaket...

24-05-2019 10:54 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum cok sacmaladi gercekten adem in yeni dogmus bebegi varken evlat edinmsi ,esmanin kendini oldurtmek istemesi

24-05-2019 11:26 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum inşallah güzel bir final yaparlar, yani yapmışlardır inşallah çünkü çekilmiş sonuçta final bölümü .

24-05-2019 16:55 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum kaç senedir izliyoruz o kadar emek verdik şimdi süreyya öldürücek mi kaynanasını bu yarattığınız süreyya karakterine ters değil mi

24-05-2019 21:31 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum çok başarılı bir dizi son 5 bölüm uzatılmak için yapıldı konu kalmadıancak kitptaki kişilerle mekanla bambaşka bir konu yaratıldı

25-05-2019 13:58 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum dilara karekterini oynayan oyuncuyu başrolde görmek isterim. senarist sende az kalleş degilmişşin dilaranın ailem dediği boranlara güneşi nasıl da sevdirdin.

25-05-2019 14:29 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum sanırım haftaya final yapacak dizi,cumaları bomboş kalacak ‘seni çok özleyeceğiz ‘ i s t a n b u l l u g e l i n
ekranların en inandırıcı en etkileyici çiftiydi esma- garip çifti sanırım haklı tüm itirazlara yol açan ‘öldür beni’ repliğinin en kuvvetli dayanağı bu idi onlar sevmenin de ötesindeydiler.

25-05-2019 14:57 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum ademle dilara dost olmuş öyle mi? evlendiğini duyunca niye içi yandı dilaranın. dilara bilmeden güneşe içini açmıştı. o yüzden güneş sevilmedi. bilerek ademe yaklaştı.

26-05-2019 00:53 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum kesinlikle yazilan ve diziye giren gunes karakterini hic sevmiyorum sevmedim.. dilarayi anlayan kendini onun yerine koyan iyilik hallerini de abartili buluyorum istanbullu gelin in olmamali dedigim kismi gunes ve adem birlikteligi idi

26-05-2019 18:19 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum son bölümde herşey belli oldu.yaz'ın o sahnesi rüya hatta kabus dan ibaretmiş.süreyya nın katil olacağı düşünülemez bile.esmanın farukla dansı çok duyguluydu şarkı zaten efsane👍👏 insanın içine işliyor😢 ve haftaya büyük final..
ayrıca; güneşle adem tam oldular..
adem dilaraya layık biri değildi dengini buldu sonunda.

27-05-2019 00:12 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum gerçek yaşam öyküsü olduğuna göre belkide gerçekten adem'le güneş evlenmiştir süreyya karakterini değiştirmişler gerçek süreyya ruh hastası kızına şiddet uygulayan birisiymiş gerçek süreyyanın karekterini ipek karekterine kaydırmışlar dizi reytink kaybetmesin diye

27-05-2019 16:12 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum ipek'de başta biraz delilik vardı tabii ama çocuklarına şiddet uygulamıyor ki şu an ne alaka rol kaydırma filan? yok öyle bişey.

27-05-2019 22:05 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum 27 05 2019 rol kaydırma yok diyen arkadaş kitabın senaristinden açıklamayı ve videoyu izlesin aslında ipekle fikretin yaşam öyküsü kitap açıklama bölümü var kitapa yüzde yüz sadık kalmıyorlar malesef

30-05-2019 14:37 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum esmanın kıymeti tanıyıp reyhanı tanımaması çok saçma kıymet köyde büyüdüğünü söylüyordu esma konak'ta büyümüş kıymetle gençlikten beri arkadaş ama kıymeti tanımasına rağmen reyhanla kıymet kardeş olmalarına rağmen reyhanı tanımaması çok saçma

31-05-2019 16:57 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum terapiyemi geldik finalmi izliyoruz anlamadım pskologla olan kısim çok sıkıcıydı yakısmadı diziye sinir bozucu

31-05-2019 22:28 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum sezon başındaki genç kız yaz’ın pskologla konuşması annesini suçlaması noldu sonunu getirmeyeceğiniz başı göstermeyin
her şeye rağmen muhteşem bir diziydi

01-06-2019 00:14 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum son bölüm le sezon finalinde ki fragmanı çok alakasız oldu. beklentiyi farklı tutup finali saçma sapan oldu.

01-06-2019 00:37 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum emirin annesi emir 18 yaşına gelince verilmek üzere süreyyaya video kaydı vermişti ondan hiç bahsetmefiler

01-06-2019 01:17 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum son bölümde akif ve teyzenin çocuklarının müzik dahisi olmasını sevdim. en azından boylece dizideki diğer ailelerden farklı bir konu olmuş ve izlemesi keyifliydi...güneş gibi yaratıcı kimliğiyle tanıtılmış bir karaktere yazılan son bolum sahnelerini gunes icin çok uyumsuz buldum. keza adem için yazılmış son bolum sahneleri de bence adem karakteriyle çok uyumsuzdu...osman'in tercih ettigi sanatci ruhla yasama biraz daha deginilmesini de isterdim... özetle son bolum için senaryodan hoşlanmadım. çünkü bu dizide önceki bazı bolumlerde muhteşem sahnelerin yazılmış olduğunu biliyorum...tüm oyunculara ve yapımda emeğe geçen herkese teşekkür...oyuncularını olağanüstü oyunculuk yeteneği için tekrar tebrik ederim.

01-06-2019 02:00 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum sonu güzel fakat saçma bitti, yaz annesinden nefret ediyordu, babaannemi annem öldürdü dedi, annem öldü dedi, ne oldu? bu ne saçmalık bari rüya görmüş gibi olmaydılar, fınallar daıma saçma oluyor, bazı şeyler yarım kalıyor.
son bölüm 2 buçuk saat falan sürüş hiç bir şey olmadı, yalnız değişiklik çocukların büyümesi, yaz sezonunun başımda koskocaman bir kız olarak gördük, neden öyle gösterdiniz ve şimdi hiç onları görmemişiz gibi diziyi bitirdiniz? final yapmasını bilmiyorsunuz ondan her dizinin başı çok güzel başlıyor, sonra uzatılıp duruyor sonra da hep finaller saçma bitiyor.

01-06-2019 03:38 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum ilk bölümünden son bölümüne kadar hiç kaçırmadan izleyen biri olarak size sadece şunu soyleyebilirim. siz bizimle dalgamı geçtiniz ya. bu izleyici aptal yerine koymaktır. sezon başındaki yazın annesini suçlaması ne oldu? reyting uğruna hızlandırılmış son yaptınız madem doğru düzgün yapsaydınız keşke.

01-06-2019 05:18 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum bu diziye by final olmamis

01-06-2019 05:53 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum dizi reyting kaybetmesin diye süreyyayı iyi göstermişler kitaba bağlı kalmadılar

01-06-2019 07:53 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum benim yerli diziler arasında tek izlediğim diziydi,saçmalıklar yok,oyuncular,hikaye muhteşem ve hepsinden önemlisi duygu sömürüsü yok hüznü saçma sapan zırlama,ağlak ağlak sahneler olmadan da çok iyi oyunculukla burada seyirciye aktarabileceğinizi görüyorsunuz.aslı ünver zaten türkiye de en beğendiğim oyuncu ,bitişine çok üzüldüm ama dozunda da ve tadı damağımızda da bitirdiniz...tüm oyuncular,kurgu muhteşemdi gerçekten.adem in pskologla konuşması o kadar düşünülmüşki biraz seanslar uzun tutulsa bence izleyenleri de neredeyse tedavi edecekti:)))ben kendimden çok şey buldum o konuşmalarda...offf keşke bitmeseydi o abuk sabuk hikayesi konusu aynı,kavuşamayan saçma sapan sebepler,yalanlar , anaları böğürtük böğürtük ağlatan vb.dizilerden sıkıldık artık...izlerken seyirciye bişeyler katacak,sevgi,bağışlama,hoşgörü mesajları verecek dizilere ihtiyacımız var bu sevgisiz toplumda...işte bu dizi o yüzden çoook güzeldi,çok üzgünüm bitti diye bugün ilk bölümden başlayıp tekrar izlemeyi düşünüyorum...hepinizin emeğine sağlık...

01-06-2019 10:19 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum final güzeldi bence ama 7 yıl sonra diye izlediğimiz görüntüler eleştiri hakkı doğurdu. nurgül 7 yılda nasıl tintin nine haline dönüştü ? nazif sanki daha bi gençleşmiş, iki uyduruk bebek şarkısıyla süreyya nasıl oldu da konser salonlarını tıklım tıklım dolduran bir şarkıcı oldu ? mert'in dilara'ya evlilik teklif etmesi için 7 yıl çok uzun bir zaman değil mi? ve en gözüme batan dizideki bebeklerin-çocukların 7 yıl sonraki halleri ...yaşları pek tutmamış sanki , kimi gelişmemiş , kimi fazla gelişim göstermiş. !

herşeye rağmen mükemmel bir diziydi.
beğenmeyenler de olabilir tabi , kendinden bir şey bulamamışlardır. dizinin çoğu sahnesi her ne kadar istanbulda çekilmiş olsa da bir bursa hikayesi olduğundan mıdır nedir , ben bir bursalı olarak ve büyük ve birbirine bağlı bir aileye sahip biri olarak sanki kendi ailemin hikayesini seyreder gibiydim. olaylar karakterler tam olarak bire bir oturmasa da tüm yaşananlar sanki bizim evden bizim maailedendi... hatta bu dizinin yazarı-senaristi ben olmalıydım diye de hayıflandım. herkes dizinin başrol oyuncusu olmayı hayal eder, ben ise senaristi...
benim gibi dizi izleme-takip etme sorunu olan birini cuma akşamları ekrana kilitlediğiniz için... emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

01-06-2019 12:16 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum dizinin finali güzeldi esma sultanın yaşında bir tuhaflik var 80 85 lik kadini 63 yaşinda gostermisler mezar tasina 1956 dogumlu degil 1940 yazilmaliydi

01-06-2019 17:06 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum bir numarasınız ve hep öyle kalacaksınız evet diziyi dolduran esma hanımmış yokluğu bu gerçeği iyice ortaya çıkardı ama her zaman bir şekilde var olacağını kanıtladı. emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler yine söylüyorum sizleri çok özleyeceğiz böyle nice nice projelerde buluşmak dileğiyle selam ve sevgilerimle...
evet yazın sezon başındaki sözlerine uygun final olmadı niye çünkü insanlarımızı açmadı bu dizideki derinliğe kim kafa yoracak o birbirinden tartışılası ve maalesef abuk dizileri seyretmek varken o yüzden yaz o yaşa gelmeden hikaye tam tamamlanamadan biraz değişiklikle ama çok güzel bitti.

01-06-2019 17:33 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum böyle bir diziye bu final hiç olmadı😩

01-06-2019 18:34 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum boşuna uzadı kaç haftadır final hiç olmadı geçen haftaki bölumde bitmeliydi finalde duygu bize hiç geçmedi bitsin gitsin oof. olmuş
dizideki ölümleri hiç anlayamadık otopsi gerekiyor😀
dizideki ölümleri hiç anlayamadık otopsi gerekiyor😀

01-06-2019 20:19 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum ya ben mi yanlis yorumliyorum son sezona baslarken yaz'in 19. yasi ile baslamadi mi bolum ve annesinden nefret eden , esmanin ölümünden sorumlu süreyya islenmedi mi neden bu sekilde bitti ki ya da madem bu kadar mutlu bir ölüm oldu yaz'ın o nefreti neydi

01-06-2019 23:28 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum elbette öyleydi ama bağlanmaz di ve öylede yaptılar bir rüya misali ...izleyici de bu sonu isterdi

02-06-2019 10:24 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum ipek in 2 kızı yokmuydu. 1 erkek 1 nereden çıktı

02-06-2019 14:31 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum 3 sezonluk diziye böyle bir final yakışmadı. sanırım tek tek ele almalıyım.
öncelikle final fiyaskoydu. daha doğrusu 7 yıl sonra olarak adlandırdığınız sahneler fiyaskoydu. bir kere emir'i oynayan çocuk yaş olarak fazla büyük. daha genç biri olmalıydı. o kişiyi oynayan oyuncuya sözümona fakat emir karakterime konuşma tarzı bile yakın değildi. süreyya ise sanırım orta yaş bunalımı yaşıyordu. kılık kıyafet her şey fiyasko.
allah aşkına 86 kaliteli bölümün üstüne o final neydi ya?
biraz geliştirici olmadı mı sizce de?
final dışındaki bölümlere yorum yapacak olursak. harikaydınız. oyuncular mükemmel bir gün uyum içerisindeydi. anlamlı bir diziydi.

02-06-2019 15:04 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum resmen izleyici aptal yerine konulmuş bir final olmuş. yeni sezonun ilk bölümünü izlemenizi hatırlatırım o bölümde yaz büyüyor ve pskologa geliyor babaanesini süreyya nın öldürdüğünü hemde kendi gözüyle gördüğünü söylüyor ne oldu şimdi bu son ne o bölüm ne... büyüyen yaz karakteri nerde tüm sezon boyunca yoktu finalle doğru bekledik çıkar diye ama final de bile yoktu ne alaka o zaman bu kadar da seyirci aptal yerine konmaz

02-06-2019 17:46 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum normal klask beklenilen finaldi.dizilerin finali genelde böyle olur.evin büyükleri ölür geride kalanlar mutlu mesut yaşar gider.daha fazlasını beklemek saçma çünkü başka ne olabilir ki? uzay çağını mı görmek isterdiniz? yaz'ın süreyya katil derken öyle olmasını mı umut ettiniz? bu şekilde bir final olması çok daha kötü olurdu.yıllar sonra herşey olması gerektiği gibi ilerlemiş. arada abartılmış sahneler tabiki var. süreyya da müzikle olan hayaline kavuştu.saçma olan tek şey murat'ın olmamasıydı.annesi öldüğünde bile gelmedi.diziden çıktılar diye yerine başka oyuncular gelebilirdi.yıllar sonra osman'ın da evlenmiş olmasını beklerdim ama neyse..
emeği geçenlere teşekkürler..
#efsanelerunutulmaz
#hoşçakalistanbullugelin

03-06-2019 02:02 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum kitabın senaristlerinden açıklama geldi gerçek süreyya şizofren ve kızına şiddet uygulayan birisiymiş gerçek faruk hapise girmiş esma'yla süreyya sürekli kavga ediyormuş esma hama'mda yıkanırken kalp krizi geçirip ölmüş herkez süreyya'dan bilmiş süreyya öldürmemiş ama hapise girmiş ve sonra kızının gözü önünde intihar etmiş dizide bir kızını düşürdü gibi göstermişler gerçekte üç erkek çocuk düşük yapmış süreyyayı dizi reyting kaybetmesin diye iyi karektermiş gibi göstermişler gerçek süreyyanın karekterini ipeğe kaydırmışlar çocuğu doğarken görmek istememiş şiddet uygulamış

03-06-2019 12:37 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum sacma otesi bir final, bu diziyi izleyerek harcadigim 3 seneme aciyorum...

06-06-2019 17:22 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum filmi çekilsin adem ve dilara evlensinler

07-06-2019 20:13 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum 17 22 çok haklı gerçeği değiştirmişler zaten iflas etmiş gerçek süreyya şizofren dizi reyting kaybetmesin diye senaryo değişmiş kitabını okumak dizisini izlemekten daha iyi dizide herşeyi değiştiriyorlar

07-06-2019 22:09 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum iyi ki değişmiş kitapla aynı olmamış👍👏👏
süreyya bal gibi deli olan ipek tabiki😏

07-06-2019 23:38 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum finalde osmanin evlenmemis olmasi cok sacma!!!
7 yil atlatmadan son ana kadar yanindaydi kiz arkadasi.
esmayi bile karsisina almisti osman sonra esma onay verdi vs vs bosuna mi cektiniz bu kisimlari

08-06-2019 00:46 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum iyi ki kitapla aynı olmamış asla izlemezdim

08-06-2019 20:37 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum diziden ayrilan yerine baska oyuncu neden empoze edemiyoruz.izleyici anlayacak ve alisacaktir.murat karakterinin sacmaligi ve osmanin gereksiz mutsuz sonlugu...gercekten final yapmayi bilmiyoruz

08-06-2019 21:07 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum son dönemde bitti diye üzüldüğüm yegane dizi. başta özcan deniz ı falan çok elestirmistim ama senaryosuyla çekimleriyle oyunculuklariyla hatta dizide kullandıkları şarkılarıyla kısacası herşeyi ile müthişti. emeği geçenlerin ellerine sağlık. soluksuz takip ettik 3 sezon. teşekkürler

09-06-2019 15:20 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum sufeyyanin kızı yaz büyümüş pskologa gitmişti babaannemi süreyya öldürdü diye o sahne.noldu finalde.yaz tekrar küçülmüş

09-06-2019 21:18 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum o sahne süreyya'nın rüyasıymış izlemedin mi? esma sultan kendisini öldürmesini istediğinde süreyya kabus gördü. konuyu öyle kapattılar bence çok saçma ve gereksiz bir sahneydi.iyi ki yaz büyümedi görmedik.

10-06-2019 01:35 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum başarılı bir diziydi. oyuncular rollerinin hakkını verdiler. bu dizideki favorim osmandı. çok büyük bir talihsizlikti süreyyadan hoşlanması. neyse ki vazgeçmeyi başardı. esma hanımın dediği gibi naif prens'ti osman. sonunda yazar olması da etkileyici olmuştu.
süreyya karakterini bu sezon biraz değiştirmeye çalıştınız. ama sanırım pişman oldunuz. sezonun başında yaz'ın söylediklerini sanırım daha fazla kurgulayamayacağınızı düşündünüz.
biraz geçiştirici de olsa fena bir final değildi. diğer bölümler kadar kaliteli olmasa da yine alınacak dersler vardı son bölümde de.
ancak bu dizide en çok üzüldüğüm emirin hikayesi. süreyya begümün istediklerini yapacaktı. küçük videolar hazırlamıştı begüm. süreyya zaman'ı geldikçe izletecekti o videoları emir'e. finalde emir'i oynayan kişi olmamıştı.
aceleye getirilmiş bir finaldi.
ama genel olarak kaliteli bir diziydi.

10-06-2019 17:05 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum final çok sıkıcıydı ve hiç ilerlemedi.süreyyanın dizi boyunca gereksiz gülüşleri surekli mutlu suratı hiç gercekçi olmadıki zaten.dilarayla adem tekrar biraraya gelebilirdi mesela.kaldıki dilara hala ademi seviyoken bir başka erkeğe evet diyebildi ilginç.sezon başındaki yazın piskolog sahnesi çok saçma bir şekilde bağlandı.beni sinir eden başka konu emirin büyümüş haliydi.o çocuğu çokmu aradıniz ya.o yüzundeki tuhaf gülüş hele ses tonu konuşması beni benden aldı.mutfaktaki çalışanlar dizi boyunca hep güle oynaya mutlu fazla abartılı oyunculuklar.faruğun sürekli surprizleri.süreyyanin bir kere surpriz olmayinca olan bencilliği.demekki neymiş sureyya iyi değil karşisindaki iyi ise oda iyi olan birisiymiş.başlı başınca saçma bir dizi ve diziye yakışır sacmaliktaki final.tebrik ederim kendimi bu diziyi bu kadar sinir olarak izlediğim için.

10-06-2019 23:03 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum mukemmel bir kadroyla harika bir konuyla veda ettiniz bize hayattan her duyguyu tattirdiniz bize muhteşem bir aile dizisiydi .emeği geçen herkese tesekkür ederim.

11-06-2019 13:20 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum dizinin her bölümünden çıkarılacak önemli dersler vardı. her şeye rağmen aile olmaktı aslında anlattığınız. dizide çeşit çeşit insan vardı. bazı klişe dizilerde anlatılan iyiler ve kötüler hikayesi değildi.
her insanın iyi ve kötü yönleri vardır. işte bunu çok güzel anlattınız.
teşekkürler.

11-06-2019 17:04 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum yorumun çok boş 23:03.! abartarak saçmalamışsın.!
beğenmediysen niye izledin ki saçmalamak için mi??
dizi baştan sona muhteşemdi👏👏

12-06-2019 14:55 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum sadece süreyyanın dogum günü kısmı daha önceki bölümlerde dogum günü kıştı paltolarla idiler ve faruk süreyya ya kazak hediye etmişti son bölümdeki dogum günü yaz günüydü yazdı.. bir de tv de garip ve fikret neden bir bölümde tv de dolandırılmış bir iş adamı ve dolandırıcının resmini gördük izledik... o kısmı anlayamadım... bunun dısında tüm ekibe teşekkürler en güzel diziydi
bu arada yaz ın pskologa gidiş sahneleri süreyyanın rüyası imiş bence güzel bağlanmış..
son olarak takıldıgım ademin oglu umut a yemek tabagını güneş e uzatırken ver annene repliği idi.. güneş ve adem karakterlerin birlikteliğini olduramadım sevememiştim zaten.. üstüne güneş e anne dedirtilmesi ilginçti.. çok küçük detaylar belki ama detaylar önemli olabiliyor..
güneş tüm varlğını mevkisini borçlu oldugu seni hiç bırakmayacagım dedigi ülfet hanıma ne oldu ve murat neden hiç ortalarda yoktu onun yerine baska bir misafir oyuncu gelebilir di.

12-06-2019 18:14 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum yazın söyledikleri doğru faruk hapise girmiş süreyya'yla esma sürekli bu yüzden kavga ediyorlarmış esma hama'mda yıkanırken ölmüş yazda annesi öldürdü sanmış gerçek süreyya şizofrenmiş kızına şiddet uyguluyormuş üç çocuğunu düşürmüş dizi reyting kaybetmesin diye süreyyayı iyi göstermişler istiyen kitabı okusun diziden çok farklı keşke kitaba bağlı kalsalardı

12-06-2019 18:28 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum müzik kursunda dilara ve sude (adem ile güneş'in kızı) sahnesinde '' şu parçanın akordunu çıkar '' gibi bir şey diyor. parçanın akordu çıkmaz, akorları çıkar. ''akord'' bir enstrümanda gevşeyen yada gerilen tellere yapılan ses ayarıdır. ''akor'' ise müzik parçasına eşlik edecek uyumlu seslerin aynı anda basılmasıdır. o sahnede ''şu parçanın akorlarını çıkar'' demeliydi.

senem ile akif'in müzisyen oğlu çok abartılı olmuş. o anneden o çocuk nasıl olmuş.? cihan'ı fazıl say'a evlatlık vermiş te sonra geri mi almış?


süreyya uyduruk şarkısıyla göya tıklım tıklım doldurduğu konser salonunda neden aileden dilara hariç kimse yok . herkes kendi aleminde. en azından kocasıyla kızı orda olmalıyken onlar küçük bir yaş pasta yapmanın derdine düşmüşler .

nurgül 7 yılda nasıl 30 yıl geçmiş gibi yaşlanmış? onu da anlamadık...
fikret in abartılı hareketleri çok suni. o yuvarlak masa sohbeti çok yapmacık, herkesin hareketleri , jest mimikleri çok abartılı.


diziyi genelde çok beğenmeme rağmen son bölüm gerçekten de ''bitse de kurtulsak'' duygusuyla yazılmış.

12-06-2019 23:27 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum kitaptan bize ne? biz fanlar her cuma muhteşem sahneleriyle dolu dolu şahane bir dizi izledik.sanki her izlediğiniz dizi gerçek hayat öyküsü! kitap kitap diye tutturanlar da eminim bayıla bayıla izlediniz her bölümü.burda boşuna konuşmayın artık!

12-06-2019 23:48 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum oyuncular final bölümünde çok yorgundular galiba. hadi anladık sezonun başında yaz'ın söylediklerini devam ettiremediniz ve mutlu son yapmak zorunda kaldınız. bari düzgün bir mutlu son yapaydınız. hayır yani niye böyle kalitesizdi ki? bir kere yetişkin emir fazla yetişkindi. madem 7 yıl sonraysa neden emirin büyümüş halini oynayan oyuncu 30 yaşında görünüyordu. ve başka oyuncu bulamadınız mı? bence emir bu dizide önemliydi. ama siz hikayesini önemsemediniz. ve yarım bıraktınız. süreyya begümün emir hakkındaki isteklerinden yalnızca birini yerine getirdi. oda ballı süt. madem kendi de ailesini erken yaşta kaybetmişti ve bu yüzden emir'e yardımcı olmak istiyordu o zaman neden hiç böyle sahneler görmedik? daha 10 11 yaşlarında bir çocuğu ikide bir gönderiyorlardı filan. tamam emir'i oynayan çocuğun dersleri vardı belki ama en azından yetişkin emir hakkı'nda bir şeyler yapabilirsiniz. düzgün bir oyuncuyu oynatmak gibi. konuşma tarzı iticiydi bir kere stili de saçma ötesiydi. ben anlamıyorum emir gibi bir çocuk o ciddiyeti nasıl kaybetti?
süreyya neden saçma şarkısıyla saçma sapan kıyafetlerle şov yapıyordu?
ipek neden süreyyanın yağcısı oldu?
yuvarlak masa fikri oldukça güzeldi. anlamlıydı masanın o durumu. fakat oyuncuların mimikleri iticiydi. süreyya ve fikret özellikle iticiydi. fikret niye son bölümde mal olmayı tercih etti anlamadım.
faruk karakteri ciddiyetini kaybetmemişti. ona kötü yorumum yok.
osman'ın sonu belki acı ama yine de anlamlıydı bir kitap yazması. ve esma boran lisesi de...
86 bölüm çok kaliteliydi şarkı seçimleriniz özellikle harikaydı. ancak son bölüm (87. bölüm) oldukça saçmaydı.
dizide çalan bazı şarkılar:
elbette
geceler beyaz
yüreğimden tut
incelikler yüzünden

14-06-2019 16:42 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum cuma akşamları evlerimize misafir olan "istanbullu gelin" oyuncuları ve oyunu özlemle anacağız, başından beri büyük bir beğeniyle izlediğimiz dizi film, gerçek hayattan kesitler sunmuştur; olaylar dün vardı, bugün var, yarın da olacaktır, diğer taraftan kişi ruh yapısı analizi için fevkalade bir oyundu, bilhassa psko terapiler harika ve verici nitelikliydi. bu meyanda başta esma hanım, garip bey ve bütün oyuncularla birlikte tüm ekibe sonsuz şükranlarımızı sunarız.

14-06-2019 19:23 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum aynı kalitede bir dizi gelene kadar cuma akşamları boş geçecek ne yazık ki..

15-06-2019 00:24 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum dilara ademle daha önce evli olmasına ve daha önce çocuk sahibi olmalarına rağmen nasıl oluyorsa güneşle olan kızı daha büyük oluyo kız genç kız olmuş dilaranın oğlu daha küçük..

15-06-2019 07:13 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum anlamlı bir diziydi. bir dizi değil de filmdi sanki. insan kendini sinemaya gitmiş gibi hissediyordu bu diziyi izlerken. oyuncular da harikaydı. hepsi rollerini çok iyi oynadı. final çok fazla beğenilmemiş. bence de biraz aceleye getirilmiş bir finaldi. ama yine de son bölümde insana umut veren iç açıcı gerçekçi sahneler içermiyor değildi.
elbette saçmalıklarınız oldu ama genel anlamda iyi bir diziydi ve kaliteliydi. saçmalıklarınızın çocuğunluğu aldatma olayı üzerineydi. güneş ve adem mesela... hiç iyi değildi. senaristin dilarayla sorunu neydi ona neden çok yer vermedi? tamam adem bir boran olduğu için daha ön plandaydı ve dilara yalnızca süreyyanın yakın dostuydu. ama dilara sağlam bir karakterdi bu yüzden hikayesinin es geçilmesi hoş olmadı. güneş adem saçmalıklarının yarısı kadar dilara mert sahnesi izlemedik . süreyya'nın şizofrenlik olayını bu kadar es geçmeniz saçma oldu. yazın sezonun başında pskolog ile konuştuklarını nasıl bağladınız bilmiyorum. bazı yorumlarda süreyya'nın rüyası olduğu yazıyor. ancak ben böyle bir sahne bulamadım. süreyya'nın geçmişi yanlış hatırlaması aslında ailesiyle yaptığı pikniğin gerçek olmaması falan bunlar normal şeyler değildi. ve bence yarım bıraktınız. reyting düşer diye korktunuz sanırım.
her şeye rağmen son bölümde fena değildi.

15-06-2019 22:05 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum çünkü adrmle güneşin evlat edindiği kız bebek değildi ki en 5 yaşında filandı tabiki umuttan büyük olacak!
düzeltme: ademle
en az 5 yaşında

16-06-2019 14:50 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum kitap ve dizi açıklaması videosu var izleyin

17-06-2019 13:02 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum kitap açıklamasıyla dizi çok farklı izleyin birde istanbullu gelin benim diyen ülkü üst sarpkanı izleyin

22-06-2019 18:22 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum gerçek süreyya hapise girmiş

27-06-2019 09:15 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum kitap ve dizi arasında çok fazla fark var. kitabın aynısını yapamazlardı. çünkü çok farklı başladılar. 3.sezonda bir anda her şey değişemezdi bu yüzden de değiştirmediler mutlu sonla bitirdiler. ve iyi de oldu bence. ufak tefek hatalar dışında güzel bir diziydi . bu kadar saçma dizi varken özleneceksin istanbullu gelin.

27-06-2019 14:53 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum süreyyanın karekterini ipeğe kaydırmışlar

28-06-2019 21:31 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum esma hanımın tartışma sonucu hama'mda kayıp düşme olayını ipek ve süreyya tarşırken ipeğin merdivenlerden yuvarlanma olayı ve süreyyanın suçlanması gibi gösterdiler gerçekteyse süreyya'yla esma kavga ettiler esma hanım hamamda kayıp öldü herkez süreyya'dan bildi süreyya hapis yattı

02-07-2019 15:26 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum kitap saçma dizi güzeldi

02-07-2019 22:28 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum kitap saçma diyen arkadaş asıl dizi saçma kitapta gerçekler var

03-07-2019 16:39 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum gerçekler acıdır😏 ama dizi bal gibiydi😏👌
bize ne gerçeklerden diziyi herkes bayıla bayıla izledi film tadındaydı çünkü👍

04-07-2019 00:45 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum gerçek süreyya'yı dilara ve süreyya ve güneş karekteri üzerinden gösterdiler gerçek süreyya aile apartmanında yaşadıklarını şarkıcılıktan önce terzinin yanında çırak olarak çalıştığını sonra şarkıcı olduğunu söyledi davetlerde şarkı söylediğini o dönemler şarkıcılık ayıp diye bıraktığını moda evi açtığını sonra iflas ettiklerini işinin küçüldüğünü anlattı gerçek süreyya gelinlikçi dükkanı var şimdi sonrada emekli olmuş eşi aldatmış eşiyle ayrı yaşıyorlar gerçek süreyyanın oğlu kafe işletiyor dizide faruk kafe işletiyormuş gibi göstermişler eşiyle ayrı yaşama olayı dilara karekteri güneş karekterine terzi yanında çırak sonradan moda evi sahibi ve ipek karekteri üstünden çocuğunu doğarken görmek istemiyen ilgilenmeyen anne karekteri gerçi süreyya'da kendi bulanımıyla uğraşırken çocuğuyla ilgilenmedi beykozda konağı olan gerçek süreyyanın üvey babasıydı dizide biraz değiştirmişler ama süreyya dilara güneş ve ipek farklı kişiler gibi gösterdiler ama tek bir kişi aslında ülkü üst sarpkanın röportajını okuyun

05-07-2019 11:51 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum ayy iyi ki kitapla aynı olmamış dizi.okumuş kadar oldum yani.gerçek hikaye çok sıkıcı çok karışık ve kasvetli anladığım kadarıyla.
dizi izlediğimiz gibi kalsın aklımızda en iyisi👍

05-07-2019 20:50 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum gerçek süreyyanın annesi yaşıyor ve gerçek süreyya üç kardeş teyze olayı yok

06-07-2019 09:07 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum kitaptan esinlenerek çok daha anlamlı bir senaryo yazdılar bence. oyuncular zaten rollerinin hakkını verdiler. herkesi ayrı ayrı anlatan bir diziydi. yalnızca başrollerin hayatını, geçmişini , kişiliğini anlatmayı değil de tüm oyuncuları tek tek anlatmayı seçtiler. süreyya ve faruk'la kalmayıp fikret'in ruhunu ademin çıkmazlarını , dilarının farkına varışlarını, esma ve garipin aşk hikayesini. birçok şeyi tek tek işlediler. ve başarılı da oldular. umarım oyuncularla başka yerlerde tekrar karşılaşırız.(aslı enver başta olmak üzere😍)

09-07-2019 11:28 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum kitaptan bağımsız hareket etmişler dizinin senaristleri açıkladı okuyun isterseniz yazın karşınıza çıkıcak
gerçek süreyyayı verseler reyting kaybederdi dizi

10-07-2019 20:17 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum keşke kitaba bağlı kalsalardı gerçek yaşamı uydurma bir senaryo olarak gösterdiler

12-07-2019 21:56 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum ülkü üst sarpkanın anlattıkları esma karekterinde göründü evlilik dışı ilişki hariç

13-07-2019 10:22 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum evet kitaba uysalardı ilginç olabilirdi. ama bence mutlu sonla bitirmeleri gayet hoştu. süreyya karakteri örnek bir karakterdi onu bozmak mantıksız olabilirdi bence.

20-07-2019 22:09 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum kızın gerçek adı ala sargı dizide değiştirmişler

01-08-2019 23:22 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum tekrarını verseler keşke aşkı memnu 1000 kere tekrar veriyor
bu dizi aşkı memnuya 100.000 basar ayrıca😏

07-08-2019 22:00 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum gerçek süreyyayı ve esmayı bilseniz çok şaşırırdınız

08-08-2019 15:28 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum gerçeklere bağlı kalmadılar sahte hikaye izlettiler birde gerçek yaşamdan alındı dediler

09-08-2019 08:35 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum ala sargınınmı ülkü üst sarpkanınmı gerçek yaşamı anlamadım ama dizi ülkü üst sarpkanın anlattıklarında biraz değiştirerek ala sargının anlattıklarınada benziyordu daha çok ülkü üst sarpkanın anlattıklarına benziyordu

10-08-2019 05:12 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum güzel dizi sadece değiştirilmiş

10-08-2019 14:11 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum 100de 100 gerçeklere bağlı kalan dizi olucakmı acaba

10-08-2019 20:19 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum kızın adını değiştirmişler kızın adı ala kitapta dizide yaz yapmışlar

11-08-2019 09:22 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum yaz yada kitaptaki adı ala avukat olmadan bitmeseydi keşke

11-08-2019 21:45 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum kitabı okudum yazın yada kitaptaki adı alanın anlattıkları doğru

01-09-2019 09:41 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum star tv çocuk dizi si ile kınıyorum bu nasıl saçma bir dizi elin kadini eve yerleşiyor güya zamanında da hasan dan korumak ici evlatlık veriyor şimdi de bütün aileyi tehlikeye atıyor..
ali sürekli akca in peşi de sürekli bi teselli bu nasıl saçmalık edi aynı evde çocukları aynı evde almış sürekli teselli veriyor bu nasıl bir ayıp bu nasılı saçmalık akça da çocuğa bakmamak için verdi çocuğu ne fakirler var çocuğunu bırakmaz yok hasan dan korumak için miş bu nasıl bi saçmalık hasan bütün aileyi karşısına akacak akça resmen bir salak aramış paralı kendini korumak için...
ali de tam fiasko karısını bi kez olsun dinlemedi elin kızın sürekli peşinde dinliyor teselli veriyor kucaklıyor ha bide yengesi oluyor hasan ali in kardeşi haberleri yok ...

17-09-2019 04:51 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum dizinin başında süreyyanın kızı pskolog da sinirlidir uzay çağı gibi bir görüntü bu ana gelmesini beklerken bu final nedir
dilara ile bırak ömrü gün geçmez güneş karakteri süper olmuş bu kadar uç bakış açıları hayatın rengi diyelim

08-10-2019 18:33 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum cok güzel ve kaliteli diziydi
ellerinize saglik
tesekkür ederim 👌

10-10-2019 19:49 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum (geçtiğimiz) bu hafta içi " t l c kanalında" tekrar yayınlamaya başladı.
hafta içi her gün 17.00-19.00 arası , aynı bölüm tekrarı gece 11.30-01.30 arası yayınlanıyor. reklamlarla 2 saat i buluyor ama orjinal tam bölümde bitmiyor , geriden gidiyor. yani 5 gün yayınlandı ama orjinalde şu an 3. bölümde. izlemek isteyenlere duyurulur. hala zevkle ve hayranlıkla izliyorum.
" t l c " kanalı normal türksat uydu alıcı ile çıkan bir kanal. yani paralı kanallardan değil. tv nizde çıkmıyorsa kanal arama yapmanız yeterli.
iyi seyirler :)

23-11-2019 09:53 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum dizide begümün ölmeden önce süreyya ya söylediklerini süreyya yaptı mı? yani bir ballı sütü gördüm sadece. emiri dizide çok ihmal ettiler. finalde yetişkin emir saçma ötesiydi. finali epey bir sallamamışsınız.
dizideki en büyük hataydı murat. anladık diziden çıktı da konuk oyuncu getirmek çok mu zor. yakışmadı böyle bir diziye. ne hastalıkta geldi ne ölümde.
dizinin ilk sezonu geleneksel ikinci sezonu biraz daha modern çağa günümüze yakın üçüncü sezonu ise tamamen pskolojikti. ben kafamda böyle ayırdım sezonları. en etkileyici olan tabi ki 3.sezondu. bir başkaydı yani. final olmamış ama. yani 7 yıl sonrasını saçmalatmışlar

20-07-2020 14:36 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum iki senedir istanbullu gelin gibi bir dizi yapamadılar bütün kanallar saçma sapan bomboş dizilerle dolu😡
nerde cânııım dizim tekrarını izledim doyamadım yine😢

01-02-2021 22:46 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum dizinin her bölümü harika kurgulanmış. insan ruhunun her yönünü ele alan efsane dizi elbette unutulmayacak. ama o final bölümü bu diziye fazla hafif kalmış. mutlu son okey güzel olmuş fakat güzel yansitilmamis. kesinlikle çok eksk var. uyduruk olmuş özetle. o finali efsanenin dışında tutuyorum. oyuncular zaten müthiş. her biri döktürmüş ayrı ayrı. keşke zamanında izleseydim dedirten dizilerden. aslı enver bizim için hep bir süreyya olarak kalıcak.

13-06-2021 17:48 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum hiç kimse bu diziyi benim kadar sevemez sadece kıskançlıktan taklidimi yapar.!!

30-05-2022 03:24 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum gelmiş geçmiş en iyi en efsane dizilerden biri♥️

05-06-2024 01:53 !! ++

İstanbullu Gelin Yorum gelmiş geçmiş en iyi en efsane dizilerden biri♥️

05-06-2024 01:55 !! ++

Yorum Yaz


:: Anket ::
:: Günlük Diziler ::
:: Kanallar ::
:: Dizi Rehberi ::
:: En Son Yorumlar ::

reklam veriletişim • © 2024 YazarOkur Dizi.